Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DKK dla młodzieży

AKTUALNOŚCI:

Chmury z keczupu Annabel Pitcher w DKK dla młodzieży

Utworzono dnia 05.12.2019

Klubowicze DKK spotkali się w Bibliotece 16 listopada o godz. 12.00. Do dyskusji przygotowali powieść Chmury z keczupu  Annabel Pitcher. W spotkaniu uczestniczyły trzy osoby.

Już na wstępie stwierdziły, że książka ich mile zaskoczyła i z przyjemnością ją przeczytały. Natalka powiedziała, że Zoe to postać realistyczna, której postępowanie czy było słuszne - czytelnik sam może ocenić. 

czytaj dalej... na temat: Chmury z keczupu Annabel Pitcher w DKK dla młodzieży

Poskromienie złośnicy. Dziewczyna jak ocet. Anne Tyler w DKK dla młodzieży

Utworzono dnia 05.12.2019

Klubowicze DKK spotkali się w sobotę, 19 października o godz. 12.00. Do dyskusji przygotowali powieść Poskromienie złośnicy. Dziewczyna jak ocet. Anne Tyler. W spotkaniu                     uczestniczyły cztery osoby. Tyler miała za zadanie uwspółcześnienia wersji Poskromienie złośnicy W. Szekspira. Bohaterów umiejscowiła w realiach XXI wieku.

czytaj dalej... na temat: Poskromienie złośnicy. Dziewczyna jak ocet. Anne Tyler w DKK dla młodzieży

Gdy tu dotrzesz Stead Rebecci w DKK dla młodzieży

Utworzono dnia 05.12.2019

21 września, w sobotę o godz. 12.00 spotkali się klubowicze DKK. Do dyskusji przygotowali powieść Gdy tu dotrzesz Stead Rebecci. W spotkaniu uczestniczyło pięć osób.

Na początku klubowicze powspominali wakacyjne przygody i podróże po Europie oraz Ameryce. Podzielili się wrażeniami, doznaniami oraz obyczajami kultur innych państw. Było przy tym wiele śmiechu i zabawy.

czytaj dalej... na temat: Gdy tu dotrzesz Stead Rebecci w DKK dla młodzieży

Złodziej stulecia G. Kołodziej w DKK dla młodzieży

Utworzono dnia 05.12.2019

W sobotę, w samo południe 15 czerwca w bibliotece pojawili się klubowicze DKK. Było to ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie, kolejne dopiero po wakacjach.
W wakacyjnym nastroju dyskutowaliśmy na temat książki G. Kołodziej Złodziej stulecia.
W dyskusji uczestniczyło 6 osób.

Złodziej stulecia to świetnie napisana powieść, a Wiki główna bohaterka to fantastyczna dziewczyna - stwierdziła Natalka, zwłaszcza, że jest prawdziwą chłopczycą, która zamiast kosmetyków w torebce nosi narzędzia.

czytaj dalej... na temat: Złodziej stulecia G. Kołodziej w DKK dla młodzieży

Kamienne ciało Cornelii Funke w DKK dla młodzieży

Utworzono dnia 05.12.2019

Spotkanie klubowiczów DKK odbyło się 18 maja 2019 r. o godz. 12.00. Tematem dyskusji była powieść Cornelii Funke Kamienne ciało. W spotkaniu uczestniczyło 6 osób.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że jest to świetnie napisana książka, przy której czytelnik na pewno nie będzie się nudził. W trakcie czytania odniesie wrażenie, że znajduje się w centrum wydarzeń – stwierdziła Natalia.

czytaj dalej... na temat: Kamienne ciało Cornelii Funke w DKK dla młodzieży

Tam gdzie spadają anioły D. Terakowskiej w DKK dla młodzieży

Utworzono dnia 05.12.2019

W sobotnie popołudnie, 13 kwietnia o godz. 12.00 spotkali się klubowicze DKK. Na spotkaniu toczyła się dyskusja nad książką D. Terakowskiej Tam gdzie spadają anioły.  W dyskusji uczestniczyło pięć osób.

Autorka w powieści wspaniale ukazała życie niebiańskie i ziemskie z chrześcijańskiego  punktu widzenia. Otóż, każdy z nas posiada swojego Anioła Stróża, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem. Kiedy jest przy nas nic złego się nie dzieje. W książce mała dziewczynka zostaje opuszczona przez anioła stróża. Jej anioł stoczył walkę z czarnym aniołem, który go pokonał i strącił na ziemię.

czytaj dalej... na temat: Tam gdzie spadają anioły D. Terakowskiej w DKK dla młodzieży

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny