Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wernisaż wystawy Malarstwa Gustawa Lisa. Akwarele

Utworzono dnia 10.02.2020

W środę, 22 stycznia 2020 r. w holu Pałacu Książęcego przed Biblioteką odbył się uroczysty wernisaż wystawy Malarstwo Gustawa Lisa. Akwarele - żagańskiego plastyka, kolekcjonera, propagatora i edukatora sztuki. To duża wystawa. W holu prezentowane są akwarele, a w czytelni obrazy olejne. W środku zimy bez śniegu u nas jest bardzo zielono, bowiem obrazy Gustawa Lisa są nasycone zielenią.

Po przywitaniu przez prowadzącą spotkanie bibliotekarkę licznie przybyłych bliskich, przyjaciół i znajomych żagańskiego artysty oraz przedstawicieli władz miejskich głos zabrała dyrektor Biblioteki, pani Magdalena Śliwak. W atmosferę wieczoru ze sztuką wprowadził nas zespół Pod Różą, który w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności i chętnie wykonał kilka utworów ze swojego obszernego repertuaru. Oczywiście do akompaniamentu pana Włodzimierza Czernisza. Potem mikrofon przejęła już prowadząca spotkanie i Gustaw Lis.

Pan Gustaw postanowił przypomnieć wszystkim jak to było z tą Jego działalnością artystyczną i kulturalną i dostarczył mnóstwo materiałów do prezentacji multimedialnej. Nie wszystko dało się w niej zamieścić, ale osobiście uzupełniał slajdy, komentował poszczególne zdjęcia, wspominał na wesoło.

Wieczór upłynął nad wyraz przyjemnie. Publiczność pięknie dopisała, byli nie tylko mieszkańcy Żagania, ale przyjechali też artyści z Żar, Lubska i Zielonej Góry, a także zbierający materiał do Leksykonu Artystów Śląska. Powiat żagański współautor dzieła, pan Berthold Kandora z Uniwersytetu Wrocławskiego. Pan Gustaw cieszył się zaskoczony swoją popularnością. W pełni zasłużoną popularnością.

Na koniec jak zawsze były oczywiście kwiaty, podziękowania,  gratulacje i dowody uznania dla artysty oraz słodki poczęstunek. Wszystko zostało uwiecznione przez pana Janka Mazura oraz dziennikarza „Gazety Lubuskiej” Wojciecha Olejarza – link do artykułu Wojciecha Olejarza: https://gazetalubuska.pl/palac-ksiazecy-w-zaganiu-akwarele-to-tytul-pieknej-wystawy-zaganskiego-artysty-i-plastyka-gustawa-lisa-zdjecia/ar/c1-14735924   

Wystawę można oglądać do końca marca 2020 r. (W czytelni w godzinach pracy biblioteki). Zapraszamy :-)

Więcej zdjęć na blogu Biblioteki: https://miejskabibliotekapublicznawzaganiu.blogspot.com/2020/02/wernisaz-wystawy-malarstwo-gustawa-lisa.html

Akwarela Trzebnickie Wzgórza. Na horyzoncie widoczne szare wzgórza, na bliższym planie kilka ukrytych w zieleni domów z czerwonymi dachami. Poniżej zielony teren miejscami porośnięty krzewami.

Budczyce, Wzgórza Trzebnickie II, 2019

Galeria

Utworzono dnia 10.02.2020, 15:00

Na kilku zdjęciach widać licznie przybyłych uśmiechniętych gosci, bibliotekarkę prowadzacą spotkanie, Gustawa Lisa przyjmującego bukiet kwiatów od pani Dyrektor Biblioteki.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny