Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Finisaz wystawy fotografii Jana Mazura Wspomnienia z dzieciństwa

Utworzono dnia 23.06.2021

Wyjątkowo w niedzielę, 20 czerwca 2021 r. w holu Żagańskiego Pałacu Kultury przed wejściem do Oddziału dla Dorosłych odbył się finisaż wystawy fotografii Jana Mazura Wspomnienia z dzieciństwa.

Na zewnątrz zalewała nas fala afrykańskiego upału, w pałacu witał nas błogosławiony w tej sytuacji chłód. Publiczność nie zawiodła. Przybyli też bohaterowie utrwalonych wakacji. Rozpoznawali na zdjęciach siebie i kolegów. Dzięki Panu Jankowi spotkali się po latach. Jeden z panów przyjechał aż z Gdańska, specjalnie na wystawę z Głogowa przyjechała była mieszkanka Żagania. Wszystkich powitała Dyrektor Biblioteki Magdalena Śliwak, zagrał nam na wiolonczeli młody artysta, uczeń klasy IV  PSM I stopnia Sebastian Antoniuk, po kilku słowach wprowadzenia kilka osób zabrało głos, dziękując Panu Jankowi za przywołanie tych wspomnień. Z pięknymi słowami gratulacji i podziękowania wystąpił również pan Adam Matwijów – Przewodniczący rady Miasta. Kiedy goście udali się na poczęstunek przygotowany przez Panią Alfredę Mazur wraz z niezawodną Ekipą oraz przez Pana Janka, sam autor fotografii pozostał w holu udzielając wywiadów dziennikarkom: Pani Małgorzacie Trzcionkowskiej i Renacie Wcisło.

Więcej informacji i zdjęć ze spotkania na blogu Biblioteki: https://miejskabibliotekapublicznawzaganiu.blogspot.com/2021/06/finisaz-wystawy-fotografii-jana-mazura.html

Zdjęcie tablicy głównej z informacjami o wystawie, autorze fotografii i jednym grupowym zdjęciem uczestników Nieobozowego Lata.

Zdjęcie. Na pierwszym planie po lewej Jan Mazur z aparatem fotograficznym gotowy do zrobienia zdjęcia. Na środku grupa panów, bohaterów zdjęć, kiedyś uczestników  utrwalonych wakacji.

 

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny